Ogłoszenia Duszpasterskie 17.03.2024

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową przypominającą triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przynieśmy ze sobą palmy.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Jerzy Król- prof. Akademii Zamojskiej w Zamościu. Program jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Odwiedziny chorych przed świętami będą 20 marca od g. 10.00.

3. Składamy ofiary do puszek na ołtarzach na kwiaty i dekoracje kościoła na Wielkanoc. Przez cały Wielki Post jest zbierana do puszki Jałmużna Wielkopostna.

4. W najbliższą sobotę będzie zbiórka ministrantów w sali przy Plebani.

5. Od 16 do 24 marca będzie Nowenna w intencji Ojczyzny,zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: KŻR Kol. Szczuczki-240zł, KŻR Kol. Poniatowa-400zł,KŻR Kraczewice Prywatne- Zelatorka p. Ewa Wiracka-400zł.

7. Droga Krzyżowa w naszym kościele w piątek o g. 16.30 i Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o g. 12.00.Zachęcamy do uczestniczenia w tych nabożeństwach. Najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzi KŻR z Kraczewic.

8. Zapowiedzi przedślubne: Radosław Kuzioła kaw, z Kol. Poniatowa par tut, i Agata Witek panna z Poniatowej par. Poniatowa-Zapowiedź I

9. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka. Jest na stoliku w kościele lektura na Wielki Post- modlitewnik Wielkopostny w cenie 5zł. Są także baranki wielkanocne w cenie 12zł.

10. Za tydzień taca inwestycyjna.

11. Zużyte dekoracje grobów składamy do boksu cementowego. Jeśli minęło 20 lat od ostatniego pochówku należy przedłużyć tzw. ,,placowe” na następne 20 lat. Jeśli tego nie uczynimy miejsce przechodzi do dyspozycji parafii.

12. Dziękujemy za posprzątanie drewna na cmentarzu.

13. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kol. Poniatowa prosi o składanie elektrośmieci na parkingu przy szkole w dniach od 11 marca do 31 maja z przeznaczeniem na pomoce dydaktyczne dla dzieci.

14.Dziękujemy za sprzątanie kościoła wiernym z Poniatowej Wsi i ofiarę 75zł.Do sprzątania kościoła w sobotę zapraszam: Ziółkowska Grażyna,Żydek Monika,Jarecki Wiesław,Pyda Zofia,Szczygieł Grażyna,Buczyński Stefan,Mastalerz Iwona,Podgórska Marianna,Janoszczyk Tomasz,Kwietniewski Stanisław,Górniak Monika,Dacka Teresa,Mazur Barbara,Mazur Beata.

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Zapraszamy i zachęcamy wszystkich gorąco do odprawiania Godziny Miłosierdzia o godz: 15:00, oraz do odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to jak przekazał Pan Jezus w Dzienniczku św. Faustynie (Dz. 59) godzina wielkiego Miłosierdzia dla świata i zapewnia nas, że żadna dusza nie zginie, a gdy chociaż jeden raz odmówi koronkę to nawet najcięższy grzesznik dostąpi wielkiego Miłosierdzia w godzinie śmierci.

(Koronkę odmawiać można na zwykłym różańcu)

Początek:
Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Wierzę w Boga...

Na dużych paciorkach (1 raz): przed każdą częścią - tak jak w różańcu:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach (10 razy): po 5 części. -tak jak w różańcu:
Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Na zakończenie (3 razy):
Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami i nad całym światem.